Hacamatın Faydaları

0
1749

Peygamber efendimizin sünneti olması nedeni ile hacamat özellikle İslam ülkelerinde sıklıkla uygulanmaktadır. Hacamat Peygamber efendimizin bizzat uyguladığı ve Müslümanlara önerdiği sünnetlerdendir. Hacamat faydaları açısından ele alındığında insan sağlığına ne denli yararlı olduğu hemen anlaşılmaktadır. Vücutta bulunan hastalıkların ortadan kaldırılması için yapılan hacamat, derinin altında kalan uyuşuk kanın çekilme işlemidir. Hacamat esnasında alınan kan kesinlikle temiz kan değildir. Koyu, pıhtılaşmış kirli kan çekilmektedir.

Deri altında bulunan uyuşuk kanın alınması ile birlikte kan dolaşımı çok daha kolay bir hale gelir. Çünkü hacamat kanın akışkanlık özelliğini had safhaya çıkarmaktadır. Kan akışının rahatlaması ise vücudun çok daha sağlıklı olmasına neden olmaktadır.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Bir neşter yardımı ile deri hafif bir şekilde çizilmektedir. Ağzı geniş bir cam kavanoz bu kesiğin üzerine kapatılır. Bu sayede emici gücün etkisi oluşturulur ve deri altındaki kirli uyuşuk kan dışarıya çekilerek vücuttan ayrılması sağlanır. Hacamat vücudun farklı yerlerine uygulanabilmektedir. Özellikle hasta olan bölgelere yakın yerlere yapılmaktadır.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat İz Bırakır Mı?

En çok merak edilen konulardan biriside hacamat uygulamasının iz bırakıp bırakmadığıdır. Sırf iz bırakırsa diye çekinip hacamat yaptırmaktan kaçınan çok sayıda insan olduğu bilinmektedir. Ancak bu yersiz bir çekincedir. Çünkü hacamat işlemi vücutta her hangi bir iz bırakmamaktadır. Kullanılan malzemeler sağlığa uygunsa hiçbir sorun yaşanmadan hacamat işlemi tamamlanmaktadır. Ne yaptığını bilen uzman biri sorunsuz bir şekilde hacamat uygulamasını gerçekleştirecektir.

Hacamat Acı Verir Mi?

Hacamat tedavisinin acı verip vermediği de sık sorulan sorular arasındadır. Hacamat acıya sebep olmamaktadır. Hiçbir acı vermemektedir. Aksine rahatlama hissi yaşatmaktadır. Sizde hiç çekinmeden hacamat yaptırabilirsiniz.

Hacamat Alternatif Tıp İçin Kullanılıyor Mu?

Afrika, Uzak Doğu ülkeleri, Asya ve son yıllarda da Avrupa’da hacamat alternatif tıp olarak kullanılmaktadır.

Hacamatın Faydaları

Baş bölgesinden hacamat olunması halinde şu rahatsızlara iyi geldiği söylenmektedir.

 • Cüzzam
 • Alaca
 • Gece körlüğü
 • Delilik
 • Diş
 • Baş ağrısı
 • Göz
 • Kulak

Aslında hacamatın burada belirtilenlerden çok daha fazlasına yararı bulunmaktadır. Sizde hacamat yaptırarak sorunlarınızı çözüme kavuşturma yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Hacamat faydaları saymakla bitmemektedir. Hacamat yaptırmanın iyi geldiği pek çok rahatsızlık bulunur. Hacamat için 70 hastalığa şifadır denilmektedir. Şimdi kısaca hem bu hastalıklara hep birlikte göz atalım hem de merak edilen soruların yanıtlarını öğrenelim.

Hacamat Kansere İyi Gelir Mi?

Hacamat yaptırmak kansere iyi gelir mi diye soranların sayısı azımsanmayacak kadar fazladır. Hacamat sayesinde kanserli kütlenin yok edildiği bazı durumlar olduğu söylenmektedir. Hacamat yaptırmak kanser hastalığı ile mücadele edenlere faydalı olabilmektedir.

Hacamat Kısırlığa İyi Gelir Mi?

Hacamat faydaları açısından ele alındığında pek çok hastalığa şifa olduğu görülmektedir. Kısırlık gibi sorunları da çözüme ulaştırabilen hacamat sayesinde sizde sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Hacamat Yaptırmak Nazardan ve Büyüden Korur Mu?

Hacamat nazardan korur mu diye merak edilmektedir. Hacamatın nazara ve büyüye karşı etkili olduğu rivayetleri bulunmaktadır.

Hacamat Yaptırarak Diz Ağrılarından Kurtulabilir Miyim?

Hacamat ile birlikte vücuttaki pis kan dışarı alınmaktadır. Pis kanın alınması kan dolaşımının çok daha sağlıklı ve etkili bir şekilde gerçekleşmesinin önünü açmaktadır. Bu sayede diz ağrısı gibi çok sayıda problemden kurtulmanın da önü açılmış olur.

Hacamat Tembellikten Kurtarır Mı?

Kan akışının daha kolay olmasına imkan tanıyan hacamat, bu yönü ile kişinin daha enerjik olmasına yardım etmektedir. Bu sayede tembellik hissinden kurtulmak ve daha hareketli bir yaşam sürmek mümkün olmaktadır.

Hacamat Sırt Ağrısını Geçirir Mi?

En çok rahatsız veren ağrılar arasında sırt ağrıları öne çıkmaktadır. Sırtta meydana gelen ağrılar kişinin yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. Sırt ağrıları sebebi ile hacamat yaptıranların memnun kaldığı ve ağrılarının hafiflediği görülmektedir.

Hacamat Yaptırmak Cinsel Zayıflığa Son Verir Mi?

Cinsel sorunlar yaşayan insanlar bu problem nedeni ile hayattan kopma noktasına gelmektedir. Kendisine duyduğu güveni kaybeden ve bunalıma girip dış dünyayla bağlarını koparan çok sayıda insan vardır. Hacamat yaptırarak cinsel zayıflıkları yenen ve sorunsuz bir şekilde hayatına devam eden insanların arasına sizde katılabilirsiniz. Hacamat yaptırmak prostattan cinsel zayıflığa kadar pek çok soruna çare olabilmektedir.

Hacamat Hormon Bozukluğunu Tedavi Eder Mi?

Hormon bozukluğu problemini çözme konusunda da hacamattan yararlanılmaktadır. Hacamat faydaları arasında hormon bozukluklarını gidermesi de yer alır.

Şeker Hastaları Hacamat Yaptırabilir Mi?

Hacamat yaptırmanın şeker hastalığına da iyi geldiği söylenmektedir. Hacamatın bu sorunu hafiflettiği yönünde pek çok görüş bulunmaktadır.

Hacamat Yaptırıp Migrenden Kurulabilir Miyim?

Migren insanın adeta hayatını çekilmez bir hale getirmektedir. Migren nedeni ile çok zor zamanlar geçirenlerin yardımına yine Hacamat koşmaktadır. Hacamat yaptıran migren hastaları kendilerini daha iyi hissettiklerini söylemektedir.

Hacamat Romatizmaya İyi Gelir Mi?

Romatizmadan şikayet edenlerin sayısı oldukça fazladır. Romatizma ağrıları çekiyorsanız sizde hacamatın faydalarından istifade etmeyi düşünebilirsiniz. Hacamat yaptırarak romatizma ağrılarınızın hafiflemesini sağlamanız hiçte zor değil.

Ruhsal Hastalıkların Tedavisinde Hacamat Kullanılabilir Mi?

Hacamat sayesinde ruhsal ve zihinsel hastalıklarda aşama kaydetmek mümkündür. Zihinsel ve ruhsal sorunların çözümü için hacamatın faydalarından yararlanan insanlar bir hayli fazladır.

Görüldüğü üzere hacamat yaptırmanın pek çok hastalığa yararı bulunuyor. Kanser, sedef hastalığı cilt rahatsızlıkları, kısırlık, romatizma, migreni bağırsak rahatsızlıkları, mide, karaciğer yetersizliği, böbrek hastalıkları, zihinsel ve ruhsal rahatsızlar gibi çok sayıda problemden kurtulmak için hacamat yaptırılmaktadır. Müzmin sayılan çok sayıda soruna çare olduğu bilinmektedir.

Hacamatı Kimler Yaptıramaz?

 • Kalp yetmezliği bulunanlar
 • Hamile kadınlar
 • İhtiyar ve zayıf insanlar
 • Aşırı kansız olan kişiler
 • Kanı durmayan kimseler
 • Tansiyonu düşük olanlar
 • Aids Hiv
 • Küçük çocuklar
 • Hassas ve narin kişiler
 • Aşırı koku duyan insanlar

Bu kişilerin hacamat yaptırmaması gerekmektedir. Bu hallerden bir veya bir kaçı sizin içinde geçerli ise hacamat yaptırmamanız yararınıza olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here