En Korkunç Mekanlar – Adrenalin Düşkünlerinin Mekanları

0
3295

Dünya üzerinde bulunan kimi çok az ziyaret edilen, kimi ise adrenalin düşkünlerinin mekanı haline gelmiş korkunç yerlerden 5 tanesini sizler için inceledik ve bu yazımızda bir araya getirdik. En korkunç mekanlar listesine eklememizi istediğiniz yerler için yorum bırakabilirsiniz.

 

En Korkunç Mekanlar

1- Ölüm Yolu, Bolivya

bolivya ölüm yolu   ölüm yolu bolivya

Bolivya’nın and dağları’nda yer alan 65 km civarı uzunluğundaki kuzey yungas yolu bir her yıl birçok kazanın olması sonucu (ortalama 300 can kaybı) ölüm yolu olarak adlandırılmıştır. Yolun gidiş geliş olması ve bir alternatifinin bulunması tehlikenin boyutunu gösteriyor. Ölüm yolu İnter-Amerikan kalkınma bankası tarafından en tehlikeli yol olarak seçilmiştir.

Ölüm yolu bir zaman sonra adrenalin arayan insanları ilgi odağı olmuş ve bölgenin turizm potansiyelini arttırmıştır bu yüzdende Bolivyalı yetkililer bu yol için herhangi bir önlem almamışlardır.

2- Moher Kayalıkları, İrlanda

Moher Kayalıkları   Moher Kayalıkları Adrenalin Deposu

İrlanda’da bulunan Moher Kayalıkları, dünyada bulunan en tehlikeli ve en korkunç yerlerden birisidir. Atlantik okyanusundan 700 metre yüksekte bulunan bu yerin en ilginç olan yanı ise adrenalin meraklıları tarafından bisiklet parkuru olarak kullanılması.

3- Qinling Dağı Yürüyüş Parkuru, Çin

Qinling Dağı  Qinling Dağı yürüyüş parkuru

Çin’in Shaanxi Eyaleti Qinling dağlarında bulunan bu patika yolu en korkunç yerler arasında benim favorim. Taoizm de kutsal dağlardan birisi olan bu dağ üzerinde Tao manastırları ve diğer sembolik ögelerden bolca barındırıyor. 2133 metre yükseklikte bulunan bu patikayı tamamlarım ben diyorsanız. bu güzel yolculuk sonunda bulunan çay evinden bir bardak çay içerek hararetinizi atabilirsiniz.

4- Hang Son Doong Mağarası, Vietnam

Hang Son Doong cave  Hang Son Doong Mağrası

Hang Son Doong Mağarası Vietnam’da bulunmaktadır. Diğer bir isimi de Hang En Mağarası olan bu yer ilk olarak 1991 yılında Vietnamlı bir yerli tarafından keşfedilmiştir. Dünyanın en büyük mağarası unvanına sahip bu yerin içine 40 katlı gökdelen inşa edilebileceği söyleniyor. Birbirine bağlı 150 mağaradan oluşan bu yere içindeki uğultudan dolayı fazla kişi girmeye cesaret edemiyor. Ölçme cihazlarına göre 7 kilometre civarında uzunluğa sahip ve tamamı halen keşfedilmemiş bu mağaranın belirli bölgelerinde içeriye giren gün ışığı, orman oluşumlarına neden olmuştur. İçinde şelaleler ve su birikintilerinin de bulunduğu bu mağara için sonsuzluk mağarası deniyor.

 

5- Kral Aragon Merdivenleri, Korsika Adası

Korsika Adası Kral Aragon Merdivenleri   Kral Aragon Merdivenleri

Kral Aragon Merdivenleri, efsaneye göre sonunda bulunan Bonifacio Kalesi’ne ulaşmak için bir gecede oyulmuştur, Akdeniz’deki Fransa’ya bağlı Korsika Ada’sında bulunan Bonifacio Kasabası’nda dik bir uçurumun kenarına yapılmıştır ve 187 dik basamaktan oluşmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here