En Garip Guinness Rekorları Nelerdir

0
5505

Guinness Rekorları farklı kategorilerde kırılmış rekorları barındıran bir kitaptır. Bu kitap, içinde bir çok efsanevi rekor barındırırken çok sayıda da garip rekorlar görürüz. İşte en garip guinness rekorlarından bazıları.

Garip Guinness Rekorları

10- Yaşayan En Uzun Adam

Bu rekor bir Türk’e ait. Yanlış duymadınız; 2 metre 51 santimetrelik boyuyla Mardinli Sultan Kösen yaşayan en uzun adam unvanıyla Guinness Rekorlar Kitabı’nda.  İlk olarak bu rekoru 2009 yılında 2.49 m ile kıran Kösen, 2011 yılında 2.51 m ile kendi rekorunu ekarte etmiş.

dunyanin-en-uzun-adami

9- Weibo’da En Çok Yorum Sahibi

Lu Han, Çin’de aktif olarak kullanılan, Twitter ve Facebook karışımı bu sitede, bir gönderiye en çok yorumu yaparak 2012 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş.en cok yorum

8- Yaşayan En Büyük Kedi

Kedigillerden olan Hercules, aslında bir Kaslan (Kaplan ve Aslan’ın çiftleşmesinden meydana gelen bir melez tür).  Ayağa kalktığı zaman boyu 3.33 m’ye ulaşan Hercules, 418.2 kg ağırlığında.

en büyük kedi

7- En Uzun Minecraft Tüneli

Avustralyalı Lachan Etherton ‘un 10,502 blokluk tüneli (10,502 m) 2012’de Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazanmış. Tünelin kazması 50 dakika sürerken, ışıklandırması 20 dakikasını almış, ayrıca rekoru tamamlamak için tünelde gezinmesi de 10 dakika kadar sürmüş. Toplamda 1 saat 20 dakikada gibi bir sürede Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmış.

en uzun tünel

6- En Uzun Tırnaklar

Amerikalı Lee Redmond 1979 yılından beri uzattığı tırnaklarıyla 2008 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’nda yerini almış. Toplamda 8,65 m uzunluğundaki tırnakların bakımı hiç kolay olmasa gerek. Zaten Guinness’e adını yazdırdıktan 1 yıl sonra trafik kazasında tırnaklarını kaybetmiş. Kaza Sonrası artık bir şeyler yapmanın daha kolay olduğunu belirtmiş.

en uzun tırnak

5- En Büyük Örümcek

Dünyanın bilinen en büyük örümceği 1965 yılının Nisan ayında Venezuela’da rekorlar kitabına girmiş. Goliath Birdeater (Kuş yiyen örümcek) türünden olan bu örümcek kayıtlara göre 28 cm civarı bir boya sahipmiş. Bu neredeyse bir yemek tabağını doldurmaya yetecek boyutta.

en büyük örümcek

4- En Çok Bar Ziyareti

İngiliz Bruce Masters 1960 yılından beri 46,495 bara giderek 2014 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmış. Bu rekoru nasıl kanıtladı biz de bilmiyoruz ancak resmi siteye girerek Bruce’nin rekorunu okuyabilirsiniz.

http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/most-pubs-visited

bar rekoru

3- En Uzun Burun

Sırada başka bir Türk var. 8.8 cm’lik burnuyla  Mehmet Özyürek en yaşan en uzun burunlu insan unvanına sahip.

en uzun burun

2- En Uzun Kulak Kılı

Korkmayın bu seferki rekor Türkiye’den değil. En uzun kulak kılı rekoru Hintli Anthony Victor’a ait. Dış kulağın merkez bölgesinden başlayan kulak kılları en uzun noktasında 18,1 cm boyuna ulaşıyor.

en uzun kulak kılı

1- En Hızlı Tuvalet

Evden çıkmak üzeresiniz ve tuvalete mi gitmeniz gerekiyor. Bu icat tam size göre(!) Tesisatçı olan Colin Furze, 140 cc’lik bir mopedin üstüne  dünyanın en hızlı tuvaletini kurmuş. Bu tuvalet saatte 88 km hıza ulaşıyor.

en hızlı tuvalet

En Garip Guinness Rekorları adlı yazımıza eklememizi istediğiniz rekorları yorum olarak veya iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here